Spotkanie z poetą Stefanem Jażdżewskim

Pan Stefan jest absolwentem filologii polskiej WSP w Słupsku. Działalność poetycką rozpoczął, będąc jeszcze studentem. Razem z grupą poetycką „Dialog nieznany” wydał arkusz poetycki. Epitafium tamtego miasta to pierwsza radiowa książka poetycka wydana przez Radio Zachód w 1994 r. Kolejnymi były: "W oczekiwaniu na metaforę" (2000r.), "Szuflady czasu" (2003r.). Z jego inicjatywy powstał pomysł na twórczość poetycką

dzieci ze szkół podstawowych na Ziemi Lubuskiej pod hasłem „O Listek  Akacji”. Jako pedagog-poeta twierdzi, że najlepiej lubi kontakt z dziećmi. Stąd spotkanie w naszej szkole miało charakter żywiołowy i spontaniczny. Dzieci zostały zaangażowane do aktywnego uczestnictwa w nauce poprzez zabawę. Ciekawymi propozycjami były tworzenie wiersza dadaistycznego, konkurs literacki polegający na odgadywaniu kaligramów (poezji obrazkowej) oraz udział w interpretacji utworu "Bajanie". Zbiorowe klaskanie, recytowanie, szukanie buta, który został ukryty w pięciu bajkach oraz możliwość wysłuchania wierszy poety w jego własnej interpretacji wywarły duże wrażenie na uczestnikach spotkania – uczniach klas czwartych, piątych i szóstych.

sp12