RannevDax

· Najnowszy użytkownik: raymondwb60

ELEKTRONICZNA REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH I ZESPOŁACH

I ETAP
W terminie 6 - 14 marca 2012 r. rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej potwierdzają w swojej placówce (nie drogą elektroniczną) wolę kontynuacji edukacji przedszkolnej dziecka w kolejnym roku szkolnym. Brak potwierdzenia w określonym terminie będzie równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu/oddziale przedszkolnym.
II ETAP
Rekrutacja dla nowych kandydatów (nie uczęszczających obecnie do żadnego przedszkola/oddziału przedszkolnego) będzie się odbywała w terminie 16 - 30 marca 2012 r., przy czym do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych będą mogły aplikować dzieci 5 i 6-letnie. Udostępnienie oferty oraz otwarcie strony internetowej dla Rodziców, na której będą mogli wypełnić formularz i zgłosić dziecko do przedszkola bądź oddziału przedszkolnego nastąpi nie wcześniej niż w dniu rozpoczęcia rekrutacji tj. 16 marca. Wtedy także na stronie naborowej zostaną podane szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji, harmonogramu, instrukcji postępowania oraz bieżących spraw związanych z rekrutacją.
W przypadku, kiedy Rodzic nie będzie miał możliwości elektronicznego wypełnienia formularza, będzie mógł otrzymać w dowolnym przedszkolu/szkole podstawowej formularz w wersji papierowej i po wypełnieniu złożyć go w przedszkolu/szkole podstawowej, również w terminie 16 – 30 marca 2012 r.
Bardzo istotne jest to, że przy wykorzystaniu systemu elektronicznego żadnego znaczenia nie będzie miała kolejność uzupełniania i składania formularzy. System pozwoli także na kandydowanie równocześnie do kilku przedszkoli, co stworzy większe szanse zakwalifikowania się dziecka do przedszkola, szczególnie w tych rejonach Miasta, gdzie jest więcej chętnych niż miejsc w przedszkolach.
Obecnie trwają przygotowania w zakresie wprowadzenia oferty miejskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych do elektronicznego systemu rekrutacji, opracowania jednolitych dla całego Miasta kryteriów naboru oraz ustalenia szczegółowego harmonogramu prac.
Informujemy jednocześnie, że systemem elektronicznym nie będą objęte dzieci 6-letnie, których rodzice zdecydują o rozpoczęciu edukacji w klasie I szkoły podstawowej – tam przyjęcia odbywają się na dotychczasowych zasadach. Kolejne informacje będą przekazywane na bieżące zarówno do przedszkoli i szkół podstawowych, jak również zamieszczane na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy www.czestochowa.pl.
W związku z tym, iż rekrutacja elektroniczna do miejskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych odbywa się po raz pierwszy prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość…