Sprawozdanie z lekcji

Korzystając z zaproszenia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Ministra Edukacji Narodowej uczniowie i nauczyciele klas IV – VI  naszej szkoły wzięli udział w nowoczesnej lekcji historii, transmitowanej 23 października 2014 roku bezpośrednio z wystawy stałej do szkół w całej Polsce. W trakcie zajęć uczniowie obejrzeli wystawę opowiadającą o 1000-letniej historii Żydów polskich. Przenieśli się do XVI-wiecznego Krakowa, stanęli pod zdobnym sklepieniem XVII-wiecznej synagogi w Gwoźdźcu i trafili na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy. Dowiedzieli się, jak bawiły się żydowskie dzieci na podwórku i czego uczyły się w szkołach. Lekcja była niezwykle interesująca o czym świadczyły skupione twarze wszystkich uczestników.

SP!12