"Uratować znaczy żyć..."

23.09.2014 r. w Straży Pożarnej w Częstochowie odbyła się VI edycja Konkursu Pierwszej Pomocy Przedlekarskiej pt: "Uratować znaczy żyć...". Celem konkursu było: rozpowszechnienie i doskonalenie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, znajomość zasad ruchu drogowego oraz kształtowanie czynnych postaw prospołecznych, odpowiedzialności za drugiego człowieka, niesienia pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Naszą szkołę reprezentowały: Justyna Barczyńska z klasy 6b i Julia Lipińska z klasy 5 b, które zdobyły 20,5 pkt. i zajęły 10 miejsce. W konkursie brało udział 16 szkół z Częstochowy. Rywalizacja była bardzo zacięta, a o wyniku i miejscu decydowały setne punktów. Bowiem szkoły, które stanęły na podium zdobyły 22,5 pkt. Nasze dziewczyny wykazały się dużą znajomością teoretyczną i praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zasad ruchu drogowego. Drużyna dziewcząt wspierana była przez gościa konkursu, zawodnika Klubu Piłkarskiego Raków Częstochowa pana Adriana Plutę. Serdecznie Gratulujemy Justynie i Julii oraz opiekunowi p. Aleksandrze Gąsowskiej.